Jak zrobić speed test?

Globalne przeciążenie sieci internetowej i telefonicznej, związane z pandemią i zmianą stylu życia większości z nas, zaczyna być zauważalne przez internautów na całym świecie. Co ciekawe, od momentu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego wzrosła ilość wykonywanych przez Polaków testów prędkości.

Pamiętaj, że sytuacja globalna nie ma wpływu na prędkość internetu dostarczanego przez nas do terminali abonenckich. Będzie ona zgodna z planem taryfowym określonym w umowie na usługi światłowodowe FIBER.

Jak sprawdzić prędkość internetu dostarczanego przez FIBER?

Za pomocą dostępnych w internecie testów prędkości możesz zmierzyć szybkość pobierania (download) i wysyłania danych (upload) oraz opóźnienia w sieci (ping). Zanim skorzystasz z aplikacji lub programu do testowania prędkości, przygotuj odpowiednio sprzęt.

_______________________________________________________________________________

Pamiętaj, że jedynym certyfikowanym w Polsce przez Urząd Komunikacji Elektronicznej narzędziem do pomiaru prędkości łącza jest PRO Speed Test. Pozostałe narzędzie mają charakter jedynie poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do składania reklamacji.

Polecane speed testy:

https://www.speedtest.net/pl

https://pro.speedtest.pl/ (test certyfikowany)