Ty też postaw na onlajny

Dokonując codziennych, z pozoru prostych wyborów, wszyscy możemy przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Potężnym narzędziem jest internet, do którego dostęp mają niemal wszyscy. Zastanów się, jakie sprawy możesz załatwić przez internet i zmień swoje nawyki już dzisiaj! Stosując się do zaleceń służb i ograniczając naszą mobilność wcale nie musimy rezygnować z aktywności zawodowej, odkładać spraw urzędowych, zakupów czy ograniczać kontaktów z innymi. Wystarczy, że nauczymy się robić je zdalnie! 

Bądź e-obywatelem

Wiele spraw w Urzędach Miast i Gmin, Starostwach Powiatowych, Urzędach Skarbowych i innych możesz załatwić przez internet. Jeśli tego nigdy nie robiłeś, zacznij już dzisiaj. Na stronach internetowych każdej z instytucji znajdziesz informacje na temat kontaktu on-line.

Firmy też są w sieci

Masz pytanie dotyczące twojego rachunku za wodę? Potrzebujesz przedłużyć umowę? A może chcesz zrobić zakupy? W zdecydowanej większości przypadków jesteś w stanie dokonać tego bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że pracownicy tych firm też są narażeni na kontakt z wirusem przez kontakty z klientami. Możemy ograniczyć ilość tych możliwości dzwoniąc, wysyłając maila, korzystając z formularzy on-line.

Praca w domu jest możliwa

Wiele firm umożliwia pracę z domu. Skorzystaj z tego, jeśli Twój zakres obowiązków na to pozwala. Tym bardziej jest to wskazane, jeśli Twoje samopoczucie nie jest najlepsze, albo musisz opiekować się dziećmi. Komputer z dostępem do internetu oraz telefon często wystarczą, żeby wywiązać się ze swoich zadań.

Nie ma nudy!

Kilka milionów dzieci nie będzie przez najbliższy czas chodziło do szkoły. Obecna przerwa w nauce to nie ferie, więc warto tak zorganizować dzieciom czas, żeby wykorzystały go na rozwijanie swoich umiejętności. W sieci znajdziesz mnóstwo wartościowych treści edukacyjnych, które pozwolą uczyć im się języków obcych, poznawać ciekawostki naukowe, ćwiczyć pamięć i inne talenty.

Bądźmy razem internecie

Ograniczenie spotkań towarzyskich i imprez wcale nie oznacza, że mamy się nie kontaktować z innymi. Internet jest przecież miejscem spotkań od dawna. Platformy społecznościowe i komunikatory w dalszym ciągu pozwolą Ci być w kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi. Pamiętaj, że możesz wykorzystać opcję telekonferencji, aby widzieć przyjazną twarz.

Pamiętajmy o seniorach

Jeśli seniorzy w Twojej rodzinie nie opanowali jeszcze umiejętności korzystania z internetu, postaraj się im pomóc. To idealny moment na przekazanie podstawowej wiedzy i pokazanie, że komputer to nie czarna magia. Wiemy, że koronawirus dla tej grupy jest szczególnie groźny, dlatego zatroszczmy się wspólnie o naszych seniorów.

Łączymy ludzi z prędkością światła

Nasze motto jest teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Pracujemy dla Was każdego dnia, bo wiemy, że działając wspólnie, możemy naprawdę wiele. Udowodniliśmy wiele razy, że w trudnych chwilach potrafimy działać wspólnie i odpowiedzialnie.

 

Trzymajcie się zdrowo! 

 

“Bądź odpowiedzialny, postaw na onlajny” to akcja marki  FIBER propagująca wykorzystanie internetu przy jednoczesnym tymczasowym ograniczeniu mobilności w miejscach publicznych w trudnej sytuacji, jaką jest rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie. 

Lokalny operator sieci światłowodowej FIBER za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu został jako jedyny w Polsce w ubiegłym roku nagrodzony branżowym wyróżnieniem Tele.Odpowiedzialny 2019.